Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

1.Minimum цел

Ви благодариме за истрага.

Ние се од нерѓосувачки челик накит производител и трговец на големо, нашите MOQ е 300 долари, 3 парчиња на дизајнот по големина.
Но, ако навистина ви треба примерок за тестирање, можете да нарачате 100 долари во најмала рака, превозот цена е околу 30 долари за 1 кг.
Сакаат ние може да се изгради подобра бизнис и пријателство.
Со почит
Бела

2.Membership ниво

Контактирајте не
Ние секогаш има некој на рака, за да одговори на вашите прашања. Ние веруваме во навременоста на услуги на клиентите, и ќе направи се што е можно за да ги задоволи нашите клиенти. Ако имате било какви прашања, коментари или предлози, ве молиме контактирајте со нас.
e-mail: julong@julongsteeljewelry.com
ниво на членство: (accoring вашата цел износ, ќе уживате во различно ниво disccount)
ниво1 5%
Level2 8%
Level3 10%
Level4 12%
level5 15%
Level6 18%
Level7 20%

процесот 3.Работните

Што се однесува сме добиле повеќе и повеќе наредби секој ден, ние се прилагоди на нашите работниот процес, со цел да се обезбедат подобри услуги за нашите клиенти и да се осигураме дека нашите клиенти можат да примаат наредби.

Следниве е нашата нови работни чекори:
(Според Пекинг Време)
1. Секое утро, за сите нови нарачки кои се веќе платени пред 12:00 часот, ќе го организираме и да го провери акции во ист ден.
Ако се направи за исплата, по 12:00 часот, ќе го организира и да се провери на акции во следниот ден.

2. Откако ќе се примени на листата пакување, ако може да ја донесе конечната исплата пред 6:00 часот, можеме да брод од редот на истата вечер.
Ако се направи на плаќање по 6:00 часот, ние ќе брод од цел во следниот ден.

3.For наредбите кои се веќе платени, ако сте направиле додавајќи цел за завршување на рамнотежа пред 12:00 часот, ние ќе ви испратиме на конечната листа пакување на истата вечер и брод од цел во следниот ден.
Ако сте го направиле на додавање цел за завршување на биланс по 12:00 часот, ќе се организира додавајќи ред и испрати конечната листа пакување во следниот ден за вас и цел ќе биде брод по утре.

Пред да се направи ред, ве молиме љубезно се организираме на време во зависност од вашата ситуација.
Жалиме за погодност што предизвика за вас.
Ако имате било какви прашања, Ве молиме слободно контактирајте со нас.

Ви благодариме.
Со почит.

4.Payment Метод

PayPal сметка: julong@julongsteeljewelry.com

Western Union

Ве молиме контактирајте со нас пред да се направи исплата од страна на Western Union, за да се провери името на примачот.

Банкарски информации

компанија сметка

Корисник Име на банката: ХСБЦ
банка Код: 004
Име на компанија: Jinyun трговија со ограничена
банкарска сметка бр. : 801406885838
корисник банка: 1 кралицата патот Централна, Хонг Конг
код: HSBCHKHHHKH

5.Shipping политика

Правила за испраќање
Ние брод на било која адреса во светот.

Предмети нареди преку нас се испраќаат од страна на ЕМС или ТНТ или DHL, или FEDEX или UPS-от.

Ние ќе ве информира со следење на број по е-пошта веднаш штом вашата цел е испраќаат надвор кога ќе го добиете од експрес компанија.

Потребна е улица за испорака.

Стока ќе бидат доставени стандард воздух-Express врата до врата, која трае околу 3-5 работни дена.

Време на испорака не вклучува времето за обработка.

Нашите производи се испраќаат надвор секој ден, од понеделник до сабота, освен празници. Повеќето наредби поставени во работните денови ќе биде предаден во 2 или 3 дена, а нарачките за време на викендите ќе биде предаден во понеделникот. Ќе добиете потврда e-mail со вашиот следење на број. Дваесет и четири часа откако ќе го добиете вашата следење на број, ќе бидат во можност да ги пратите вашата нарачка преку интернет на

http://www.ems.com.cn/english-map.jsp

http://www.tnt.com

http: / /www.dhl.com/en.html

http://www.ups.com/en.html

http://www.fedex.com

Време на испорака варира во зависност од земјата на дестинација.

6.Shipping Методи

начини за испорака

нашите испорака

Jinyun накит има изградено цврсто партнерство со сите големи четири превозот компании: ДХЛ, УПС, FedEx и ТНТ да обезбеди професионална светот испорака од врата до врата.

Време на испорака

Предмети ќе биде предаден во следниве работни дена откако ќе го проверуваат надвор. Во принцип, тоа може да трае околу 3-5 работни дена за испорака, во зависност од различни испорака значи вие изберете. Ние не сме одговорни за погрешни или undeliverable адреса. Ве молиме бидете сигурни дека вашиот превозот адреса е точно и испорака.

цел следење на

Ние ќе ви овозможи да ги пратите вашите цел на клик на глувчето. Кога вашата пратка е потврдена, ќе добиете следење на број во потврда на е-пошта.

Колку долго ќе потрае за мојата точка да стигнат до мене?

Ве молиме имајте во предвид дека работни дена, со исклучок на сабота, недела и државни празници, се пресметува во однос на рок на испорака. Во принцип, тоа трае околу 3-5 работни дена за испорака.

Како можам да ја следам мојата пратка?

Ние брод вашата нарачка до крајот на следниот работен ден откако сте го проверуваат надвор. Ние ќе се испрати на e-mail со следење на број за да може да се провери напредокот на испорака вашата веб-сајтот на превозникот.

Што треба да направам ако мојата пратка никогаш не пристигне?

Ве молиме овозможи до 10 работни дена за вашата точка да бидат испорачани. Ако сè уште не пристигне, Ве молиме да се поврзеш со нас со кликнување на копчето "Контакт" на веб страната. Ние ќе се вратам на вас побрзо.

Сакаат да работат со САД?WhatsApp Online Chat !